şikayetim var

 
şikâyetim var…”
 
Tüketici hakları ihlâline uğrayan tüketiciler için yürüttüğü “şikâyetim var” projesinde son adımın atıldığını belirten Tüketiciler Birliği Başvuru Merkezi Başkanı Uğur Zincir; ”son adımda mağdur tüketiciye internet üzerinden ücretsiz hukuki yardım yapılarak sorunları çözülecektir” dedi.
 
Tüketiciler Birliği Başvuru Merkezi Başkanı Uğur Zincir konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:
 
Tüketiciler Birliği Başvuru Merkezi, hak ihlâline uğramış tüketiciye ücretsiz hukuki yardım ulaştırmak üzere 2000 yılında faaliyete geçirilmişti.
 
Çalışma sürecinin ilk döneminde bizzat gelerek veya telefon ve faks ile iletilen şikâyetleri değerlendirerek ücretsiz hukuki yardımda bulunan Tüketiciler Birliği Başvuru Merkezi, ilerleyen dönemde e-posta yolu ile iletilen başvurulara yanıt vermeye başlamış ve nihayet 2005 yılından itibaren de İnternet teknolojisindeki son gelişmeler paralelinde, MSN programı üzerinden online sıcak yardım hattı olan “e-yardım hattı” ile mağdur tüketiciye hizmet vermeye devam etmiştir.
 
Tüketiciler Birliği Başvuru Merkezi’nin “şikâyetim var” ismi ile yürüttüğü bu proje kapsamında son halka eklenmiş ve 2007 yılı itibariyle tüketici için yeni bir başvuru kanalı daha açılmıştır. Açılan bu yeni kanal ile mağdur tüketici, şikâyetini web üzerinden Tüketiciler Birliği Başvuru Merkezi’ne iletebilecek ve yine web üzerinden, kedisine özel ücretsiz hukuki yardıma ulaşabilecektir.
 
Tüm dünyada en çok ziyaret edilen ilk yüz bin site içinde yer alan Tüketiciler Birliği’nin www.tuketiciler. org adresindeki internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen bu hizmet ile tüketiciler siteyi ziyaret ederek, dolduracakları bir başvuru formu ile mağduriyetlerini en hızlı şekilde iletebilecekler, ilettikleri başvurularına ilişkin kendilerine bildirilecek olan başvuru numarası ve başvuru şifresi ile 7 gün, 24 saat süre ile ilettikleri başvurularına ilişkin kendilerine özel yanıtları ve sonuçları izleyebileceklerdir .
 
Tüketicilerin hak aramaları konusunda her zaman en etkili projeleri üreten Tüketiciler Birliği’nin “şikâyetim var” projesi, entegre yapısı ve tüketiciye sunduğu yeni çözümleri ile sivil örgütler yanında kamunun ilgili yapılanmalarını n sunduğu hizmetler içinde de ilk olma özelliğini taşımaktadır.
 
 
Uğur Zincir
Başvuru Merkezi Başkanı
 TÜKETİCİLER BİRLİĞİ
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Tel:(212)567 97 44    Faks:(212)567 36 47

__________________________________________________

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !